Kalendarz szkoleń i wydarzeń snowkitowych 2023

Kalendarz przybliży Wam konkretne opcje szkoleniowe w różnych okresach zimy, a także planowane imprezy snowkitowe w sezonie 2022 na pograniczu polsko – słowacko – czeskim. Przeczytacie też krótko o naszyj pierwszej planowanej wyprawie do Norwegii.

Listopad /Grudzień

Jesienne szkolenia na prognozę – INFO

28.12 – 03.01 Snowkitowy Sylwester pod Pilskiem – INFO (plik do pobrania)

Styczeń

01.01 – 15.01 Snowkite -Freeride – Tour Camp I i II – INFO 

06.01 -08.01 Orava Snowkite Challange 2023 – INFO

15.01 – 30.01 Szkolenia snowkite na prognozę wiatrową – 503 – 735 -103

Luty 

01.02 – 27.02 Szkolenia snowkite na prognozę  wiatrową – 503 – 735 – 103 

10.02 – 13.02 Lipno Snowkite Challange 2023 – INFO

Marzec 

28.02 – 13.03 Snowkite Weeks vol II-  INFO

17.03 – 02.04 – Snowkite Norway Rekonesans Trip – Więcej informacji poniżej. 

ZACZYNAMY OD SYLWESTRA...pod Pilskiem

Jak co roku, oficjalnie sezon rozpoczynamy tygodniem świąteczno – sylwestrowym. W tym sezonie naszą nową bazą jest „Poza Horyzont” w Korbielowie , a podczas tego tygodnia oferujemy atrakcyjne pakiety szkoleniowe dla osób „od zera”. Sprawdźcie całą ofertę TUTAJ (plik do pobrania pdf) 

SNOWKITE -FREERIDE - TOUR CAMP

To tygodnie w których nie ma Ferii szkolnych, jest zima – więc najlepszy czas na spędzanie czasu w górach. Zachęcamy do przyjechania na kilka dni – w wietrzne dni snowkite, w bez wietrzne dni stoki/las na Pilsku lub tourki. Pełna ofertę takiego tygodnia znajdziecie TUTAJ

SZKOLENIA "NA PROGNOZĘ " Kiedy latamy, a kiedy nie latamy?

W okresach, kiedy piszemy ” na prognozę” – oznacza to, że działamy w sytuacji dogodnych warunków wiatrowych. Jest to wiatr minimalny 5-6 węzłów do max 20 węzłów. (optymalny 7-12kn). Nie latamy na wiatrach szkwalistych (często północne kierunki), które występują z frontami atmosferycznymi – ze względu na zbyt zmienny i nieprzewidywalny wiatr. Nie latamy również w deszczu lub śniegu z deszczem. 

Dlatego jeśli jesteś zdecydowany przyjechać do nas w danym terminie, skontaktuj się z nami wcześniej. My damy znać 1-2 dni przed optymalną prognozą. 

SNOWKITE "REKONESANS" TRIP - Hardangarvida

Jeśli chcesz dołączyć do naszego tripu do mekki snowkitowej – Norwegiiskontaktuj się z nami. Obecnie jesteśmy na etapie wybierania bazy i tworzenia ekipy na ten wyjazd. Pomagamy sprzętowo i dajemy naszą opiekę na spocie, Zapraszamy też doświadczonych kiterów z własnym sprzętem. .

INFORMACJE I VIDEO ZE SPOTÓW

W zależności od warunków śniegowych, kierunku wiatru i poziomu grupy, każdego dnia zaliczamy jeden z naszych spotów. Zimą najczęściej latamy pomiędzy miejscowością Sihelne i Oravskie Vesele. Jest to największy spot na Oravach obsługujący niemal wszystkie kierunki wiatrowe, miejsce rozgrywania Orava Snowkite Challenge i Pucharu Polski Snowkite. 

 

Jeszcze jeden film ze spotu „Kapliczka’ na którym najczęściej prowadzimy szkolenia snowkitowe. .

Słowackie Oravy posiadają wiele miejsc do latania, które w zależności od pokrywy śniegu można eksplorować. W promienu 50km znajduje się kilkanaście spotów o różnych rozmiarach. Jednym z większych jest spot rozciągający się od miejscowości Zubrohlava po Bobrov o powierzchni kilkunastu kilometrów kwadratowych. w kwadratowych. 

W przypadku dostatecznej ilości śniegu i braku wiatru na Oravach, jeździmy w bardziej wietrznej Węgierskiej Górce. Znajduje się tam niewielki, za to bardzo urokliwy spot. Jest to też spot, często odwiedzany w sezonie letnim. 

Przy wyżowej pogodzie i odpowiednich warunkach śniegowych latamy w wyżej położonych partiach Beskidów. 

MAPA SPOTÓW SŁOWACKA ORAVA 

ZAKWATEROWANIE
Noclegi głównie rekomendujemy po stronie Polskiej – w Korbielowie. Niebawem pojawi się też oferta noclegów 1km od głównego spotu na Słowacji. Lista polecanych noclegów – gospodarzy, którzy przywykli do „kiterów”. TUTAJ