Kalendarz szkoleń i wydarzeń snowkitowych 2023

Kalendarz przybliży Wam konkretne opcje szkoleniowe w różnych okresach zimy, a także planowane imprezy snowkitowe w sezonie 2023/24 na pograniczu polsko – słowacko – czeskim. Przeczytacie też krótko o naszyj pierwszej planowanej wyprawie do Norwegii.

Listopad /Grudzień

Snowkite na prognozę – INFO

Styczeń

05.01 – 14.01 Pilsko Snowkite Camp  – INFO 

06.01 -08.01 Visegrad Snowkite Cup Orava – INFO

15.01 – 30.01Ferie –  Snowkite na prognozę – INFO

Luty 

01.02 – 27.02 Szkolenia snowkite na prognozę  wiatrową  INFO

10.02 – 13.02 Visegrad Snowkite Cup Moldava  – INFO

Marzec 

28.02 – 13.03 Pilsko Snowkite Camp  – INFO

05.04 – 05.05 -The North Snowkite Trip # 2 – INFO 

PRZEDSEZONOWE LATANIE NA PROGNOZĘ

Listopad i początek grudnia – wykorzystujemy pierwsze zimowe akcenty, które nieraz bywają obfite w opady, a nie raz ślizgamy się po trawie z kilku centymetrową warstwą śniegu. 

PILSKO SNOWKITE CAMPS

To tygodnie w których nie ma Ferii szkolnych, jest zima – więc najlepszy czas na spędzanie czasu w górach. Zachęcamy do przyjechania na kilka dni – w wietrzne dni snowkite, w bez wietrzne dni stoki/las na Pilsku lub tourki. Pełna ofertę takiego tygodnia znajdziecie TUTAJ

SZKOLENIA "NA PROGNOZĘ " Kiedy latamy, a kiedy nie latamy?

W okresach, kiedy piszemy ” na prognozę” – oznacza to, że działamy w sytuacji dogodnych warunków wiatrowych. Jest to wiatr minimalny 5-6 węzłów do max 20 węzłów. (optymalny 7-12kn). Nie latamy na wiatrach szkwalistych (często północne kierunki), które występują z frontami atmosferycznymi – ze względu na zbyt zmienny i nieprzewidywalny wiatr. Nie latamy również w deszczu lub śniegu z deszczem. 

Dlatego jeśli jesteś zdecydowany przyjechać do nas w danym terminie, skontaktuj się z nami wcześniej. My damy znać 1-2 dni przed optymalną prognozą. 

THE NORTH SNOWKITE TRIP # 2

Przed nami druga wyprawa na norwerski płaskowyż. Wybraliśmy kwiecień ze względu na długi dzień i często wyżową pogodę. Pomagamy sprzętowo transferowo i dajemy naszą opiekę na spocie, Zapraszamy też doświadczonych kiterów z własnym sprzętem. Więcej informacji TUTAJ

INFORMACJE I VIDEO ZE SPOTÓW

W zależności od warunków śniegowych, kierunku wiatru i poziomu grupy, każdego dnia zaliczamy jeden z naszych spotów. Zimą najczęściej latamy pomiędzy miejscowością Sihelne i Oravskie Vesele. Jest to największy spot na Oravach obsługujący niemal wszystkie kierunki wiatrowe, miejsce rozgrywania Orava Snowkite Challenge i Pucharu Polski Snowkite. 

 

Jeszcze jeden film ze spotu „Kapliczka’ na którym najczęściej prowadzimy szkolenia snowkitowe. .

Słowackie Oravy posiadają wiele miejsc do latania, które w zależności od pokrywy śniegu można eksplorować. W promienu 50km znajduje się kilkanaście spotów o różnych rozmiarach. Jednym z większych jest spot rozciągający się od miejscowości Zubrohlava po Bobrov o powierzchni kilkunastu kilometrów kwadratowych. w kwadratowych. 

W przypadku dostatecznej ilości śniegu i braku wiatru na Oravach, jeździmy w bardziej wietrznej Węgierskiej Górce. Znajduje się tam niewielki, za to bardzo urokliwy spot. Jest to też spot, często odwiedzany w sezonie letnim. 

Przy wyżowej pogodzie i odpowiednich warunkach śniegowych latamy w wyżej położonych partiach Beskidów. 

MAPA SPOTÓW SŁOWACKA ORAVA 

ZAKWATEROWANIE
Noclegi głównie rekomendujemy po stronie Polskiej – w Korbielowie. Niebawem pojawi się też oferta noclegów 1km od głównego spotu na Słowacji. Lista polecanych noclegów – gospodarzy, którzy przywykli do „kiterów”. TUTAJ