Preukaz kitera - Oravy

Dowiedz się jak zdobyć licencję kitera na Oravy

Oravy to piękna kraina z wieloma spotami do uprawiania snowkitingu, ale jej większość obszaru to strefa chroniona Parku Krajobrazowego Górna Orava (CHKO Horna Orava). Na szczęście Słowacy są na tyle gościnni, że sami pierwsi wyciągnęli do nas rękę, nie przepędzając nas a mówiąc, że latamy na strefie chronionego obszaru przyrody. Nasze latawce w zasadzie nie przeszkadzają przyrodzie, co rozumieją, jednak według Parku Krajobrazowego musimy się dostosować do pewnych reguł.

Aby móc latać na Słowackich Oravach trzeba zostać członkiem stowarzyszenia M3N, którego to członkowie otrzymują przyzwolenie na latanie w chronionej strefie D parku krajobrazowego Górna Orava.  

Prezesem stowarzyszenia M3N jest Dávid Romaňák, który to zorganizował we współpracy z CHKO Horna Orava. Stowarzyszenie w tym wypadku to najłatwiejsza dla wszystkich forma współpracy z Parkiem Krajobrazowym.

W celu przystąpienia do stowarzyszenia M3N należy:

1. Odbyć krótkie szkolenie, które przygotowaliśmy w formie online

2. Zarejestrować się do stowarzyszenia M3N poprzez formularz

3. Skontaktować się z jednym z przedstawicieli aby umówić się na odebranie karty i podpisanie stosownego dokumentu.

Karty członkowskie można będzie odebrać tylko osobiście ze względu na to, że park narodowy Górna Orava wymaga od członków pisemnego potwierdzenia odbycia szkolenia.

Kartę można odebrać u Polskich i Słowackich przedstawicieli:

Namestovo –  Dávid Romaňák tel. +421 917 474 320

Korbielów – Piotr Damec tel. +48 503 735 103

Korbielów – Andrzej Kaźmierczak tel. +48 690 681 321

Przedstawiamy wniosek stowarzyszenia M3N oraz odpowiedź CHKO Horna Orava